Ifi bravúr és sima felnőtt győzelem Domony ellen

Domony csapatai voltak vasárnap a Kóka KSK-Tura vendégei. Ifjúsági csapatunk a -különösen a szezon elején- kiváló formát mutató domonyiakat, rendkívül kiélezett mérkőzésen 20-19-re győzte le. A felnőtt csapat, a papírformát hozva, simán, 34-14 arányban győzött.

A mai meccs volt az utolsó, az alapszakasz odavágóinak sorában, mindkét csapat számára. A Madách Imre DSE délelőtti győzelmével a mérkőzés előtt nyilvánvalóvá vált, hogy ahhoz, hogy listavezetőként kezdjék meg a visszavágókat, az ifiknek itthon kell tartani a két pontot. Ebben a szellemben is vonult ki a csapat a mérkőzésre, azonban eleinte a túlzott izgatottság pontatlan lövéseket eredményezett. Az 1-3-as vendég vezetést követően sikerült belelendülni a meccsbe, és átvenni az irányítást. Erre azonban volt válasza a Domonynak, így a szünetre 10-10-es döntetlen állásnál vonulhattak a csapatok. A második félidő 10. percéig mattoltuk az ellenfelet, kemény védekezéssel és hatékony támadójátékkal sikerült 4 gólos előnyre szert tenni. A második félidő felére azonban ismét visszakapaszkodott az ellenfél, de a vezetést már nem engedte ki a kezéből a Kóka KSK-Tura, így a végén egy góllal ugyan, de itthon maradt a két pont.

A felnőtt csapat mérkőzése, elvárásoknak megfelelően, jóval simább játékot hozott. Szinte végig magabiztosan vezetve, sikerült begyűjteni a két pontot Domony felnőtt kézilabdázói ellen. A félidei hat gólos különbség a mérkőzés végére megsokszorozódott, így 20 gólos magabiztos sikert aratott a hazai csapat.

Jövő héten hazai mérkőzésekkel kezdődik meg a visszavágók sora. Szombaton 16:00-kor az ifjúsági, 18:00-kor pedig a felnőtt csapat mérkőzik meg Jászárokszállással.

Pest megyei női ifjúsági mérkőzés 8. forduló

Kóka KSK-Tura – Domony KSE 20 – 19 (10-10)

Helyszín: Kóka
Játékvezetők: Dobronyi Norbert, Rédei János
Kóka KSK – Tura: Baranyi Zsófia 1, Benke Dorottya 2, Bereczki Bernadett 5 (3), Bíró Mária Boglárka, Braun Réka, Czégeni Ildikó, Haris Dóra, Hegyi Katrin, Kiss Eliza 10 (1), Németh Klaudia, Suvada Boglárka 2, Szilágyi Zsanett,
Domony KSE: Bogdán Fruzsina, Both Sára 1, Gulya Dorka, Hajdú Helga, Hankai Emese, Hankai Zsófia 3, Hegyesi Boglárka, Koncz Vivien, Korecz Rebeka 2, Mayer Réka 1, Nagy Petra, Pauló Kinga Klaudia 4, Raffai Panna, Végh Gabriella 8 (5),
Büntetések: 6 perc ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/5 ill. 5/5